יומולדת לאריה

הטיולדת של אריה התחיל ביוזמה של שלוש בנותיו להפתיע אותו לכבוד יומולדת 75. בבוקר האירוע התאספנו כולנו (אוטובוס שלם!) בגבעת שפירא ויצאנו לדרך… תחנתנו הראשונה הייתה עין התכלת, שכונה הצמודה לנתניה, בה אריה גדל כילד. נכנסנו לחצר הבית הישן והתקבלנו בחום רב על ידי תושבי הבית שידעו שנגיע וחיכו לנו עם שתיה, כיבוד וזכרונות.
משם המשכנו עם לרחוב מקדונלד בנתניה. כאן, בבית הראשון בו גרו אריה ושרהלה ז"ל, שיחקנו משחק קטן בו הצגנו לאריה חפצים מהתקופה והוא היה צריך לספר את הסיפורים שמאחוריהם. מכיוון שאריה לא חסר הומור, כריזמה וסיפורים היה קל וכיף פשוט לתת לו את המיקרופון.
ניצלנו את ההזדמנות בה אנו ברחוב מקדונלד ונכנסנו לביקור קצר במוזיאון נתניה.
השעות נקפו וגם השנים בטיול שלנו חלפו מהר… המשכנו לחוף בית ינאי, ואת התחנה הבאה הקדשנו לתחביביו השונים של אריה ולעיסוקיו מאז פרש לגמלאות. ראינו את השלט ששיפץ בעצמו, שמענו ברכה בגרמנית מפי שירי בתו וסיפרנו קצת גם על האוניה ולוס ומצפה ההעפלה. בכל זאת, אם אנחנו כבר כאן….
החושך כבר יורד והבטן מקרקרת… אנחנו שמים פעמינו לגבעת שפירא ונתקלים בשחזור של ההפגנה "בייביסיטרים גזלנים" בה לקחה חלק משפחת אשר כאשר הבנות היו קטנות. עוד סיפור, עוד זכרון  ואנחנו חותמים את הטיול שלנו עם המאכלים הדרוזיים הטעימים שמחכים לנו בחצר הבית.

הקודם
הבא