יפו על קצה המזלג

על אנשים ומאכלים בשוק הפשפשים

נשוטט ברחובותיה של יפו, נטעם ונפגוש את האנשים שמאחורי הצלחת. נבחין בין הבצק הבלקני של הבורקס לבצק הערבי של הבייגלה, ננגב את החומוס הטוב ביותר בארץ ונקנח בשייק פירות עסיסי. אף אחד לא ייצא רעב… במהלך הסיור נבקר בעסקים שונים בשוק הפשפשים ונעמוד על התמורות בשוק בשנים האחרונות.

פה ביפו

סודות בין הסמטאות

איפה נפגשים נפוליאון, אנדרומדה ואבו נבוט? נהלך בין הסמטאות הציוריות של העיר העתיקה ונספר על הדמויות, הקרבות וסיפורי האהבה שהתרחשו כאן. נבקר בגלריות הקסומות, הנמל שוקק החיים וכמובן שלא נשכח לבקש משאלה בגשר המשאלות.

אהבה מעבר לפינה

סיפורי אהבה בתל אביב הקטנה

בין הסמטאות אפשר עדיין לשמוע הדי סיפורים עתיקים- סיפורי האהבה הגדולים, הרומנים המסעירים והבגידות האסורות שהפכו חלק מסיפורה של נווה צדק. נלך בעקבות שלוש, רוקח, עגנון ואחרים, נקרא את מכתבי האהבה שנשלחו, נשיר את שירי האהבה שנכתבו, ונתאהב גם אנחנו בשכונה המרתקת הזו.

מתוצרת הארץ

בעקבות שירי אריק איינשטיין

נשמע ונשיר את הסיפורים התל אביביים שמאחורי השירים.
נגלה מה ניגנו בבית העם, איזה שיר נכתב על גן החיות שנעלם, ומה קרה לכיכר דיזינגוף היפה…
נלך בעקבות זיכרונותיו של אריק איינשטיין- הפרטיים והלאומיים, אשר הפכו לשירים המרכיבים את פסקול חיינו.

משפשפים בפשפשים

על אנשים ומציאות בשוק הפשפשים

איך ענתיקה הופכת לוינטג'? איפה אפשר למצוא אוצרות מימי קום המדינה? נפגוש את הקונים ואת הסוחרים בשוק המרהיב הזה- מהאלטע זאכן ועד מעצבת האופנה, מההיפסטר המגניב ועד אספן העתיקות. נראה מה השתנה בשוק עם השנים ומה קורה בו היום.

עושים שוק

סיור בשוק הכרמל וסביבתו

בין כרם התימנים לנחלת בנימין משתרע לו שוק ססגוני ורועש. נספר על שתי השכונות המרתקות האלה ונמשיך לסיבוב בין הדוכנים. נטעם מהמטעמים שיש לשוק להציע לנו ונגלה את הפינות הנסתרות שברחובות הצדדיים. בין חומוס לבוריקה ובין בורקס למלבי נעמוד על התמורות שמתרחשות בשוק בשנים האחרונות.

חוכמת הבייגלה

סיור על לחם ואמונה

נצא לסיור בעקבות הניחוחות והטעמים של הלחם. נהלך בסמטאות יפו וננסה לעמוד על מקומו של הלחם במסורות, אמונות וטקסים הקשורים לחיינו וכן נעסוק בתפקידו בדתות ובתרבויות שונות. דרך ביקור במאפיות המהוות חלק ממרקם החיים היפואי נעמוד על המשפט ´אם אין קמח-אין תורה´.

זיכרונות משרונה

המושבה הגרמנית שבלב תל אביב

שרדי ממשלה ומרתפי מוסד, סודות אפלים וסיפורי גבורה, אלמנות בודדות וגברברים הוללים; חוברים כולם לפסיפס אנושי מרתק במושבה הקטנה הזו. נשמע על אוצרות שהתגלו בקירות הבתים, על בשר חזיר שנמכר ליהודים, על מנהרות סודיות ודמויות עלומות. *ניתן לשלב טעימות בשרונה מרקט.

טיול בשדרה

שדרות רוטשילד באור אחר

נלך לאורך שדרות רוטשילד ונהנה ממוזיאון האדריכלות הפרוש לאורכן. נספר את הסיפורים שמאחורי המבנים-הטרגדיות, הקומדיות וסיפורי האהבה שמסתתרים בין הבאוהאוס והאר-נובו. נדבר על שימור ופיתוח, על עבר ועתיד ונעמוד על מקומה של תל אביב כעיר עולם ומעצמת סטארט אפ.

בין כיכר לשדרה

על שדרות וכיכרות בתל אביב

לאורך השדרות ובין הכיכרות פרושות להן פיסות היסטוריה ותרבות תל אביבית. נשמע על גן החיות שנעלם, על הכיכר שהפכה סמל למחאה חברתית, נלך לאורך שדרות חן ונסיים בכיכר התרבות- כיכר הבימה שם נראה איך מחברים בין אומנות לאדריכלות ואיפה אפשר למצוא את אחרוני השקמים בתל אביב.

שוק לוינסקי

כור היתוך של טעמים ואנשים

טורקי יווני ופרסי נפגשים. איפה? בשוק לוינסקי.נצא לשוטט בין הדוכנים של השוק שהפך לקיבוץ גלויות בלב העיר. נטעם את הפיצוחים, הממולאים והקינוחים של השוק ונפגוש את האנשים שמרכיבים את הפסיפס התרבותי המרתק הזה.

אנו בונים פה נמל

סיור בנמל תל אביב

נספר את סיפורו של הנמל העברי הראשון ונראה איפה החזון פוגש את המציאות. נבקר בגלריות, שוק הנמל ואצטדיון המכביה שהפך לפארק שעשועים. נטייל בין הביתנים המשוחזרים של יריד המזרח ונספר את סיפורו של נחל הירקון שהפך ממפגע לריאה ירוקה.