מקודשת מקודשת מקודשת

ירושלים של שלוש הדתות

מה הקשר בין אברהם אבינו לכיפת הזהב? איפה נפגשים דוד המלך וישו? מה הופך את הר הבית לחשוב כל כך עבור מליארדי מאמינים? נשמע את סיפורי הנצרות, היהדות והאיסלאם שמתכנסים כולם אל-קילומטר מרובע של קדושה מרובה

אבן יש בירושלים

סודות בין הסדקים

אילו אבנים יכלו לדבר.. הן היו מספרות לנו על פולשים אכזריים, שליטים משוגעים, חולמים שחלמו, עניים שחלו… הן היו מספרות לנו על סוחרי בדים, אופים מיוזעים, בעלי מלאכה נעלמים, וגם איפה יש את החומוס הטוב בעיר. נלך לאיבוד בעיר העתיקה ונספר את סיפורן של אבנים בנות 3000 שנים, אשר יחד עם השווקים והאנשים הופכים את ירושלים למה שהיא.

מנשנשים בעיר הקודש

אנשים ומאכלים בין הסמטאות

בין הצלבנים לממלוכים, בין הספרדים לאשכנזים התפתח בירושלים מטבח של קיבוץ גלויות.נצא לשמוע ולטעום מי ומה בין העדות והדתות השונות…נטעם ונשמע על החומוס החמוץ, הבורקס המופלא והפיתה ההיסטורית ויחד עם מיצי הבריאות, גם מיצי הקיבה שלנו יתחילו לעבוד.
למיטיבי לסת בלבד…

ונזכור את כולם

על זיכרון והנצחה

בהר הזיכרון בא לידי ביטוי הזיכרון הקולקטיבי של מדינת ישראל.                                דרך ביקור ביד ושם והר הרצל נחקור את הקשר שבין שואה לתקומה.
נשמע את הסיפורים והשירים של האנשים המונצחים כאן ונעמוד על מקומה של ההנצחה במדינת ישראל.

מחנה יהודה

עושים שוק

בין רחוב האגס ורחוב התפוח מסתתרים סיפורי השכונה של פעם. נעבור בין הדוכנים והסוחרים ובין שיר לשיר וסיפור לסיפור נטעם את מטעמי השוק. נבין איך הפכו באסטות הירקות שלצד רחוב יפו לשוק הצבעוני ביותר בארץ וננחש מה צופן לו העתיד. *ניתן לשלב בסיור גם את שכונות נחלאות הסמוכות.