בשווקי ארץ ישראל הססגוניים מתחבאים אין סוף סיפורים, מטעמים ואנשים מיוחדים. נפגוש את הדמויות שמאחורי הצלחת, נעמוד על מקומן של העדות השונות במקומות בהם נטייל, ונכיר את ההבדלים שבין המאכלים המסורתיים שבשוק.

יפו על קצה המזלג

על אנשים ומאכלים בשוק הפשפשים

נשוטט ברחובותיה של יפו, נטעם ונפגוש את האנשים שמאחורי הצלחת. נבחין בין הבצק הבלקני של הבורקס לבצק הערבי של הבייגלה, ננגב את החומוס הטוב ביותר בארץ ונקנח בשייק פירות עסיסי. אף אחד לא ייצא רעב… במהלך הסיור נבקר בעסקים שונים בשוק הפשפשים ונעמוד על התמורות בשוק בשנים האחרונות.

עושים שוק

סיור בשוק הכרמל וסביבתו

בין כרם התימנים לנחלת בנימין משתרע לו שוק ססגוני ורועש. נספר על שתי השכונות המרתקות האלה ונמשיך לסיבוב בין הדוכנים. נטעם מהמטעמים שיש לשוק להציע לנו ונגלה את הפינות הנסתרות שברחובות הצדדיים. בין חומוס לבוריקה ובין בורקס למלבי נעמוד על התמורות שמתרחשות בשוק בשנים האחרונות.

שוק לוינסקי

כור היתוך של טעמים ואנשים

טורקי יווני ופרסי נפגשים. איפה? בשוק לוינסקי.נצא לשוטט בין הדוכנים של השוק שהפך לקיבוץ גלויות בלב העיר. נטעם את הפיצוחים, הממולאים והקינוחים של השוק ונפגוש את האנשים שמרכיבים את הפסיפס התרבותי המרתק הזה.

מנשנשים בעיר הקודש

אנשים ומאכלים בין הסמטאות

בין הצלבנים לממלוכים ובין הספרדים לאשכנזים התפתח בירושלים מטבח של קיבוץ גלויות.נצא לשמוע ולטעום מי ומה בין העדות והדתות השונות…נטעם ונשמע על החומוס החמוץ, הבורקס המופלא והפיתה ההיסטורית ויחד עם מיצי הבריאות, גם מיצי הקיבה שלנו יתחילו לעבוד.
למיטיבי לסת בלבד…

מחנה יהודה

עושים שוק

בין רחוב האגס ורחוב התפוח מסתתרים סיפורי השכונה של פעם. נעבור בין הדוכנים והסוחרים ובין שיר לשיר וסיפור לסיפור נטעם את מטעמי השוק. נבין איך הפכו באסטות הירקות שלצד רחוב יפו לשוק הצבעוני ביותר בארץ וננחש מה צופן לו העתיד. *ניתן לשלב בסיור גם את שכונות נחלאות הסמוכות.

קולינריה בעמק חפר

מאחורי סיפור ההצלחה של עמק חפר עומדים אנשים שמשלבים עסקים, קהילה והרבה אהבה ואיכפתיות למקום בו הם חיים. בין השדות והפרדסים צצים עשרות עסקים קטנים של farm to table אשר מספקים לנו תצרוכת איכותית וביתית של כל מה שצריך. בסיור זה נפגוש את האופים, הגבנים, האומנים והחקלאים של עמק חפר ונטעם מכל הטוב שיש להם להציע לנו.